Hello GitHub!

DSC05713

Kilka dni po ustaleniach dotyczących zarządzania czasem i zadaniami mam następujące wnioski:

  1. pomysł sam w sobie nie jest głupi, co najwyżej patrz punkt 2,
  2. na ogół nie jestem w stanie wygospodarować tyle czasu ile bym chciała / sobie założyła,
  3. nie zmienia to faktu że punkt 1,
  4. jeśli nie mam wystarczającej ilości czasu, to raczej należy zredukować okres przeznaczony pierwotnie na poszczególne obszary niż rezygnować z któregoś z nich,
  5. oznacza to jeszcze bardziej precyzyjne zarządzanie, bo trzeba przewidzieć, że  danego dnia należy przejść w tryb metasamoograniczenia:),
  6.  brakuje mi narzędzi.

I a propos punktu 6 – potrzebowałabym aplikacji, która umożliwiałaby mi, powiedzmy wieczorem, zaplanować  kolejny dzień. Powinnam mieć możlwiość ustalenia przedziałów czasowych, które mogę przeznaczyć na Projekt Junior (zazwyczaj 4 – 6:30 rano oraz dwie / trzy luźniejsze półgodziny w ciągu dnia) tak, żeby zmieścić się w koncepcji 5 x 45 (30) minut. Poszczególnym przydziałom czasowym mogłabym przyporządkować temat / źródło z wcześniej wprowadzonej listy, skojarzonej z poszczególnym obszarem. Na kolejne dni mogłabym dostawać podpowiedzi typu “kontunuuj temat”, ale też móc wybrać coś innego z listy (ewentualnie ją uzupełnić). Ostatnią porcję czasu w ciągu dnia przeznaczałabym na szybkie podsumowanie – odznaczanie co udało się zrobić, a co niestety musi przejść na kolejny dzień. Taka możliwość, oprócz funkcji motywacyjnej fajnie porządkowałaby pracę i dawała dobry feedback co udało się dotychczas zrobić i w jakim jestem miejscu w poszczególnych tematach. A, i jeszcze na sam koniec planowanie kolejnego dnia.

No i pointa – pewnie taki program istnieje, a ja o tym nie wiem:) Mam nadzieję, że nie występuje tu syndrom zakupu butów – zwykle na tyle dokładnie wiem czego potrzebuję, a raczej czego bym chciała, że nigdy nie jestem w stanie właśnie tego kupić:) Ale, tu jest rozwiązanie – jeśli takiego narzędzia do wspierania rozwoju nie ma, to może należałoby go napisać? Szewcem nie będę, programistką – wannabe!

Btw – czy to już skrzywienie jeszcze-nie-zawodowe? Ogarniając przedświątecznie szpargały mojej młodzieży, natknąwszy się na szpeje z wizerunkiem kocicy zwanej Hello Kitty doznałam skojarzenia z GitHubem:) No w sumie…:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s